מכשיר MRI היחיד בארץ לחיות מחמד

 

MRI (תהודה מגנטית) היא בדיקה המאפשרת הסתכלות לתוך הגוף ללא שימוש בקרינה או בניתוח.

המחשב מעבד את הסיגנל המגנטי המגיע מהרקמות השונות בעת הבדיקה, ויוצר תמונות באיכות גבוהה מאד, המראות בצורה מדוייקת את אופי הרקמה. תמונות אלו מפוענחות ע״י רדיולוג מומחה על מנת לקבל אבחנה. 

בדיקות MRI משמשות שנים רבות ברפואת אנשים, אולם בוטרינריה, נכנסו לשימוש רק בשנים האחרונות. 

ב"חוות דעת" נמצא מכשיר ה-MRI הווטרינרי היחיד בארץ! מכשיר זה הוא היחיד המסוגל לתת מענה הדמייתי אבחוני ברמה הגבוהה ביותר, על מנת למקם ולאפיין נזק רקמתי באיזורים שונים בגוף.

 

מתי כדאי להשתמש באבחון MRI?

כל מחלות המח 

מחלות עמוד שידרה (פריצות דיסק, גידולים, דלקות)

תכנון ניתוח במיקרים של גידולי רקמה רכה

בעיות אורטופדיות הנובעות ממפרקים וקריעות שרירים

 

מהלך הבדיקה

היות והבדיקה דורשת שלא לזוז באופן מוחלט, החיות עוברות הרדמה כללית והשגחה לכל אורך הבדיקה. משך הבדיקה הוא לא יותר משעה, והתמונות נצרבות על גבי דיסק שניתן לבעלים. הבדיקה אינה חודרנית ואינה מסוכנת. פענוח הבדיקה נעשה ע״י רדיולוג מומחה (דר׳ ורד שוב, דר׳ אבי אבנר) שגם מעורב במהלך הבדיקה עצמה.

לצורך הרדמה בטוחה נדרש צום של 12 שעות.

 

היות ובדיקת ה-MRI דורשת ציוד מתקדם ויקר, כפי שמוצע ברפואת אנשים, היא אינה זולה. לעומת זאת, יתרונותיה האבחוניים כה מעולים, שלפעמים היא מאפשרת תשובה חד-משמעית תוך זמן קצר וכך סוללת דרך להמשך טיפול מיידי מתאים וחוסכת הוצאות נוספות ומיותרות על בדיקות אחרות. 

 

איך קובעים בדיקת MRI לחיה שלי?

חשוב לעבור בדיקה כללית אצל הוטרינר הקבוע על מנת לודא שהחיה כשירה להרדמה ולקבל הפנייה לבדיקת ה-MRI. מקרי חירום המגיעים למרכז החירום "חוות דעת" לצורך בדיקה, התייעצות או אישפוז, גם יכולים להיות מופנים לבדיקת MRI בהתאם לנסיבות הקליניות והסכמת  הבעלים. 

 

לצורך קביעת תור לבדיקה יש להתקשר לטלפון 09-7431117 (שלוחה 1).